Vasárnap, 2024-05-19
LinkeldBe
Honlap-menü
A fejezet kategóriái
Autó, motor, teherautó [8]
Autómentő cégek, autószervizek, autórisztó és autóbontó, valamint autókölcsönző és autóbérléssel foglalkozó cégek
Otthon, család [5]
Számítástechnika [1]
Egészség [7]
Áruk és szolgáltatások [12]
Építőipar, fuvarozás, építőanyag [8]
Üzlet és pénzügyek [0]
Internet, hoszting, weboldal [2]
Kultúra és művészet [0]
Tudomány és oktatás [0]
Média és hirdetés [0]
Utazás, szállás, turizmus [1]
Tudakozó [1]
Gasztronómia [2]
Statisztika

Online összesen: 1
Vendégek: 1
Felhasználók: 0

11:52 PM
Lefolyócsőre szerelhető légbeszívó szelep.

A légbeszívó szelepeket sokan jelentéktelen alkatrésznek tartják, pedig ez nem így van.Légbeszívó szelepet szerelni a lefolyóhálózatba kifejezetten fontos alkatrésze a lefolyóknak.A légbeszívó szelepek a lefolyókban keletkező vákuum megszüntetésére és a csatornaszag fürdőszobába vagy a konyhába való bejutásának kiküszöbölésére való. Ilyen szerkezetet utólag is be lehet szerelni, legtöbbször a mosogató alatt vagy a mosdó alatt a szifonnál láthatunk utólag szerelt szelepet. Utólagosan olyan esetekben szoktak beszerelni légbeszívót amikor már a használat alatt derül ki,hogy nem jó a lefolyás a csőhálózatban. Ennek oka lehet a nem jól megválasztott csőátmérő vagy a nem megfelelő lejtése a lefolyónak.

Találkoztunk vízszerelő szakemberként olyan esettel is amikor a felújítás alatt a szerelő nem kötötte vissza a lefolyóhoz a ház strangjának a kiszellőző csövét.Ez a mulasztás több ezen a lefolyó strangon lévő lakásban is problémákat okozott. Hol érdemes légbeszívó szelepet beszerelni? Légbeszívó szelepet ajánlott a földszintesnél magasabb ingatlanokban szerelni ha az emeleten is található beépített wctartály vagy fürdőszoba,de alkalmazható földszintes épületeknél is főleg ahol nem megfelelően lett kivitelezve a lefolyó csőhálózat.Például a leggyakoribb hiba a nem jó lejtés,vagy a nem jól megválasztott csőátmérő.Az ilyen szerelvény beépítése előtt jól meg kell gondolni, hogy hová szereljük ahol a leghatékonyabban működik.

Leggyakrabban az ejtő vezetékre érdemes beszerelni a vezeték csúcspontjánál.Gyakran kerül beépítésre mosogatóknál is ahol túl kicsi a csőkeresztmetszet vagy nem jó a lejtés mert a légbeszívó nélkül a lefolyó víz vákumhatása kiszívja a vizet a mosogató szifonjából és ezzel lehetővé teszi a csatornaszag beáramlását a lakásba. A légbeszívó szelep működése. A légbeszívó szelep működése nagyon egyszerű.A lefolyó víz hatására keletkező vákuumot egy gumi membrán segítségével kiegyenlíti és a vákuum megszűnése után a szelep azonnal visszazár, hogy a csatornaszag ne tudjon a lakásba áramlani.

A légbeszívó szelep karbantartást nem igényel, de évek alatt a gumi membrán elöregedhet és így nem tudja ellátni a funkcióját. Ilyenkor a szelepet újra kell cserélni a tökéletes működés érdekében. Légbeszívó szelepet minden szerelvényboltban be lehet szerezni körülbelül 2-5000 Ft.-os áron. Családi sok éves vállalkozásunk vállalja ilyen szelepek utólagos beépítését,hogy megszűnjön az ebből adódó csatornaszag a lakásában.

Kategória: Otthon, család | Megtekintések száma: 147 | Hozzáadta:: Misi | Címkék (kulcsszavak): beépített wctartály, wc tartály | Helyezés: 0.0/0
Összes hozzászólás: 0
avatar
Belépés
Keresés
Naptár
«  Május 2022  »
HKSzeCsPSzoV
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Mentett bejegyzések
Barátaink:
  • Ingyenes honlap létrehozása
  • uCoz közösségi fórum
  • Ingyenes online játékok
  • Oktatóvideók
  • A legjobb uCoz-os weboldalak
  • Copyright MyCorp © 2024
    uCoz